08 December 2019 Sunday
Twitter

Microsoft'tan Vista için acı itiraf

Kısa süre öncesine kadar Windows Vista'yı her ortamda savunan Microsoft'un patronu Steve Ballmer, Vista'yla ilgili şaşırtıcı itiraflarda bulundu.

windows vistaBir üst düzey yöneticinin kolay kolay hatalarını kabul ettiğini görmüyoruz. Bu yüzden Microsoft'un CEO'su Steve Ballmer'ın açık yüreklilikle yaptığı itiraflar herkesi şaşırttı. Bu itirafların merkezinde ise, Microsoft'un başını çok fazla ağrıtan Windows Vista vardı.

Ballmer yaptığı bir konuşmada Vista'nın kendilerine çok zaman harcattığını ve sonucun tüm bu çabalara hiç değmediğini itiraf etti. Ballmer şunları söyledi: "Bu işi çok zorladık ve bu süreç esnasında yenilik geliştirebileceğimiz binlerce iş saatini boşa harcamış olduk " diye konuşan Ballmer'ın bu sözleri muhtemelen pek çok Microsoft çalışanının hem fikir olacağı sözler.

VİSTA NEDEN BAŞARISIZ OLDU
Aslında Vista çok kötü bir işletim sistemi olmasa da, üst üste gelen hatalar ve şanssızlıkların da etkisiyle de Microsoft 'un çok fazla başını ağrıttı . Daha en başta ard arda gelen ertelemeler, 5 yıl sonunda XP'nin çok üzerinde ve sorunsuz bir işletim sistemi beklentisi yarattı. Fakat Vista ilk piyasaya çıktığında sorunsuz değildi. Basının bu duruma sert tepkisinin yanı sıra, Apple'ın Vista'nın tüm günahlarına saldıran reklam kampanyası da Vista'nın zor durumunu daha da zorlaştırdı.

Bir de Intel'in baskıları ile tam olarak uyumlu olmayan cihazların üzerinde boy gösteren "Vista Uyumlu" etiketlerinin yarattığı sıkıntılar tüm bu sorunlara eklenince, Ballmer'ın bu samimi itirafının ne kadar doğru olduğunu görmek mümkün.

Değerlendirme

Yazım dilinin sadeliği ve anlaşılabilirliği Puan: 0.00 (0 oy)
Yazıdaki kodların kalitesi Puan: 0.00 (0 oy)
İhtiyaca cevap verme Puan: 0.00 (0 oy)
Tavsiye edilebilirlik Puan: 0.00 (0 oy)
Genel değerlendirme Puan: 0.00 (0 oy)
Puanlamalar 5 üzerindendir.
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.