Merhabalar,

Lise yıllarımdan beri uğraştığım programcılıkla ilgili edindiğim bilgileri ve tecrübeleri paylaşma adına bu siteyi hazırladım.

İzmir'liyim. Göztepe çocuğuyum.

Bilişim Teknolojileri öğretmeniyim. MCPD ve MCT sertifikalarına sahibim. (Bilgisayar Mühendisliği lisans programına devam etmekteyim.)

40 yaşındayım. Evliyim ve 7 yaşında bir kızım var.

Yazılım hayatım, çoğu -eski- yazılımcı gibi Basic ile başladı. Hatta GWBasic ile... Binlerce satır kod yazdığım zamanları daha dün gibi hatırlarım.

Ardından QBasic e geçtiğimde "vay be, bunu da yapmışlar. helal olsun" dediğimi de...

Sonra kısa bir Pascal maceram oldu. Ardından uzun yıllar kullanacağım C++ a geçtim. Programcılık hayatım da Borland C++ v3.51  ile şekillendi diyebilirim.

Bu süreçte, biraz Cobol, biraz Delphi, biraz da dBase ile ilgilendim. Ama bu dillerle ciddi bir çalışma yaptığımı söyleyemem.

Lisans eğitimimin son senesinde 6802 mikroişlemcisi ile ilgilendim. Bu süreçte oldukça fazla emek vererek 6802 mikroişlemcisi için simülasyon hazırladım.

Sonrasında, DOS ortamından Windows ortamına geçişle birlikte, bir süre Visual Basic ile ilgilendim. Güzel çalışmalarım oldu ama hepsi şu an tarihin tozlu raflarında yerini aldı tabii ki. :)

2003-2004 yıllarında askerlik görevimi Ordu Bilgi İşlem subayı olarak yaptım. Bu süreçte de çeşitli programlar yazdım ve yaptığım bu çalışmalar sonucunda takdirname ile ödüllendirildim.

2000 li yılların başında hayatımıza Internet yerleşmişti tabii ki. Ben de Windows ortamından Internet ortamına taşındım. ASP ile uzun bir süre çalıştım. 2006 dan bu yana da C#ASP.NET ile yatıp kalkıyorum desem yeridir.

Öğretmenlik hayatımla ilgili de birkaç satır yazayım.

Öğretmenliğe 2001 yılında İzmir'de başladım. 2005-2015 arası İstanbul/Şişli'de görev yaptıktan sonra Balıkesir/Bandırma'ya yerleştim.

2008-2015 yılları arasında farklı dönemlerde İl / İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde ve EĞİTEK'te (Yeni adı ile YEĞİTEK) görevlendirmelerim oldu.

Aklıma gelen daha pek çok şey var aslında, ama ne gerek var bu kadar detaya, değil mi? :)

Gelecek ne getirir ne gösterir bilemem. Ama ben iyi birşeyler ortaya çıkarmak için çalışmaya devam ediyor olacağım.

Bu yazıyı okuyan herkese sevgiler..

Not: Sosyal medya adreslerimi öğrenmek ve bana soru/mesaj yazmak için İletişim sayfasını kullanabilirsiniz.