18 August 2019 Sunday
Twitter

Google: Arama Motoru Optimizasyonu Başlangıç Rehberi

Google SEO hakkında bir e-kitap

Google SEO, Google arama motoruna uyumluluk manasına gelmektedir.

Yani, Google arama motoruna sitemizi ve sayfaları uyumlu hale getirerek kolayca indeks almasını ve sıralamada üst sıralara çıkarılması anlamında Türkçeleştirilebilecektir.

Yeni web sitesi açan kullanıcılar için ve sitesini Google sıralamasında üst sıralara çıkarmak isteyenler için ayrıca sitesinin hızlı bir şekilde Google tarafından indekslenebilmesi için Google bir rehber yayınlamakta. Google'a uyum rehberi diyebiliriz buna. Bu rehberin en büyük özelliği ise, Google SEO konusunda Google tarafından hazırlanmış olmasıdır. Yani, bu rehber bir kişi tarafından değil, bizzat Google tarafından hazırlanmış ve yayınlanmıştır.

Rehber, sitenin sıralamasını yükseltmesinden ziyade, Google'a uyumlu sayfa hazırlamayı içermektedir. Fakat ziyaretçi odaklı düşünüldüğü sürece Google aramalarında sıralamada da yükselebileceğiniz rehberde yer almakta.
 

Google SEO

Buyrun linki: http://static.googleusercontent.com/media/www.google.com/tr//intl/tr/webmasters/docs/arama-motoru-optimizasyon-baslangic-rehberi.pdf

Değerlendirme

Yazım dilinin sadeliği ve anlaşılabilirliği Puan: 0.00 (0 oy)
Yazıdaki kodların kalitesi Puan: 0.00 (0 oy)
İhtiyaca cevap verme Puan: 0.00 (0 oy)
Tavsiye edilebilirlik Puan: 0.00 (0 oy)
Genel değerlendirme Puan: 0.00 (0 oy)
Puanlamalar 5 üzerindendir.
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz Toplam: 2, Onay bekleyen: 0.
  1. Devrim Altınkurt

    Haklısın: http://static.googleusercontent.com/media/www.google.com/tr//intl/tr/webmasters/docs/arama-motoru-optimizasyon-baslangic-rehberi.pdf

  2. Muhammed

    hocam link kırık